W dniu 12 grudnia 2023 r. zostało zawarte Porozumienie o współpracy partnerskiej pomiędzy Wydziałem Zarządzania UwB a Polskim Klastrem Budowalnym - Krajowym Klastrem Kluczowym.

Przedmiotem porozumienia jest ścisła kooperacja obu podmiotów w ramach działań prorozwojowych w wpisujących się w realizację zadań statutowych Partnerów.

Podpisy na porozumieniu złożyli dr hab. Bogusława Plawgo, prof. UwB – Dziekan Wydziału Zarządzania UwB oraz Tomasz Kozłowski Prezes Polskiego Klastra Budowlanego – Krajowego Klastra Kluczowego.

Zadania kooperacyjne po stronie WZ UwB to m.in. realizacja procesu badawczego i analiz strategicznych na rzecz podmiotów klastra i klastra jako całości, tworzenie i aktualizacja strategii rozwoju oraz wsparcie eksperckie w innych działaniach służących rozwojowi Klastra i jego członków.

Z kolei zadania kooperacyjne po stronie Polskiego Klastra Budowlanego jako Partnera to wsparcie merytoryczne procesu dydaktycznego, wsparcie w organizacji praktyk i staży studenckich w biurze Klastra oraz w podmiotach Klastra; wsparcie w projektach badawczych, badawczo-wdrożeniowych realizowanych na potrzeby rozwoju naukowego oraz przygotowaniu prac dyplomowych oraz inne działania wspierające praktyczne aspekty procesu kształcenia kadr na potrzeby gospodarki.

Jak podkreślili sygnatariusze porozumienia, fakt podpisania porozumienia jest jedynie formalnym potwierdzeniem rozpoczętej już współpracy pracowników WZ UwB oraz Polskiego Klastra Budowlanego.

To już kolejne porozumienie z Krajowymi Klastrami Kluczowymi.  W czerwcu 2021 roku równie kluczowe porozumienie z punktu widzenia praktyczności kształcenia i realizacji projektów badawczo-wdrożeniowych zostało podpisane z Klastrem Obróbki Metali Krajowym Klastrem Kluczowym – obecnie Klastrem Przemysłowym Evoluma.

Wydział Zarządzania UwB wraz Polskim Klastrem Budowlanym – Krajowym Klastrem Kluczowym  oraz  Klastrem Przemysłowym Evoluma (dawniej Klastrem Obróbki Metali) będzie ralizował  projekt badawczo-wdrożeniowy „Kompetencje dla Przemysłu 4.0” w latach 2024-2026.

20231212_154334.jpg